چگونه یک تولید محتوای جذاب شما را از فرش به عرش می برد؟!

بیایید با مرور یک داستان قدیمی شروع کنیم!

روزی مرد کوری گوشه خیابانی نشسته و کلاهش را کنار پایش قرار داده بود. کنار کلاه تابلویی گذاشته و  روی تابلو نوشته بود: من کور هستم لطفا به من کمک کنید.” رومه نگار خوش ذوقی از کنارش می‌گذشت، او متوجه مرد شد و دید فقط چند سکه در داخل کلاه افتاده است… چند سکه دیگر داخل کلاه انداخت و بدون اینکه از مرد کور اجازه بگیرد تابلوی او را برداشت! آن را برگرداند و جمله دیگری روی آن نوشت و دوباره کنار پای او گذاشت و رفت. عصر همان ‌روز، رومه‌نگار در مسیر برگشت بود که متوجه شد کلاه مرد کور پر از سکه و اسکناس شده است. مرد نابینا از صدای قدم‌های خبرنگار، او را شناخت و خواست اگر او همان کسی است که آن تابلو را نوشته، بگوید که بر روی آن چه چیزی نوشته است؟

رومه‌نگار جواب داد: چیز خاص و مهمی نبود، من فقط نوشته شما را به شکل دیگری نوشتم. او لبخندی زد و به راه خود ادامه داد. مرد کور هیچوقت ندانست که او چه چیزی نوشته است. اما روی تابلوی او خوانده می‌شد: امروز بهار است، ولی من نمی‌توانم آن را ببینم!”

خب! داستان مرد نابینا برایتان آشنا نبود؟

تبدیل یک دخلِ خالی به یک صندوق پرپول و پررونق به رویاهایتان شباهت نداشت؟

خوب خودتان را جای مرد نابینا گذاشتید؟

حتما می پرسید چرا به ذهن خودش نرسیده بود؟

راستی شما روی تابلوی 

کسب و کارتان چه محتوایی نوشته اید؟!

این داستان قدیمی به خوبی به ما می گوید که یک تولید محتوای جذاب چگونه می تواند کسب و کارتان را زیرورو کند، حتی اگر یک گدای معمولی باشید!

محتوا کی و کجا مهم شد؟

تاثیر محتوای جذاب و باکیفیت در جذب مخاطب، مربوط به دیروز و امروز نیست. از قدیم گفته اند خوش زبان باش در امان باش! یعنی محتوایی که به مخاطب ارائه می کنید می تواند در تصمیم گیری او تاثیر گذار باشد و در نهایت سرنوشت شما را تغییر دهد! بنابراین تعجبی ندارد اگر بگوییم تاریخچه پرداختن به محتوا بر می گردد به زمان ظهور اولین ارتباط ها بین انسان های نخستین!

تولید محتوا

به هر حال چیزی که مهم است شمایید! در زمان خودتان! اینکه در این لحظه شاهراه موفقیتتان را پیدا کردید و به دنبال ایجاد یک تحول بزرگ هستید!

جذاب بودن محتوا همه جا مهم بوده و هست!

اگر شما در جایگاه یک معلم محتوای جذابی برای ارائه نداشته باشید دانش آموزانتان کوله به دست آماده شنیدن صدای زنگ خواهند بود! مثل خودتان در خیلی از کلاس های دوران مدرسه!

اگر شما مجری یک برنامه باشید و کاریزما و جذابیت لازم برای اجرا را نداشته باشید، مخاطبانتان شبکه را عوض خواهند کرد!

اگر نویسنده باشید… اگر کمدین باشید… اگر فروشنده باشید… و هزار اگر دیگر!

حتما بخوانید :  آموزشی کاربردی برای تولید محتوای استاندارد

جذابیت محتوا همه جا مهم بوده و هست و نقش آن در انواع فعالیت های اقتصادی کوچک و بزرگ، قدیمی و جدید، آنلاین و آفلاین و… قابل انکار نیست. این روز ها هم با گرم شدن بازارِ کسب و کارهای اینترنتی و نقش پررنگ و تعیین کننده ای که محتوا در این نوع کسب و کارها ایفا می کند همه به دنبال تولید هرچه بهتر محتوا برای سایت های خودشان هستند. در ادامه روش ها و تکنیک هایی برای تولید محتوای جذاب را قرارداده ایم.

خدا را چه دیدید، شاید یکی از همین نکته ها رمز پیروزی شما شد!

ادامه مطلب

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها